| ruben112 a întrebat:

Hei salut
am doi perusi.ei so imperecheat iar femela nu a depus nici un ou ce ma fac va rog din toata inima. as face orice pentru ei. plz!
;(

Răspuns Câştigător
| ely363 a răspuns:

Au cumva cuib? Cuibul e făcut din lemn si trebuie cumpărat. Daca nu ai făcut asta femela nu a vrut sa depuna oul, care trebuia depus dupa cam 20 de zile dupa imperechere. Ar mai fi o problema si varstalor. Daca femela nu are peste 16 luni nu sunt sanse sa depuna oua!

6 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Trebuie sa le pui cuib.

| AtateaConditii a răspuns:

Acum 1-2 luni zici? Poate nu s-a prins nimic, mai tebuie sa faca, lasa-i singuri.

| viotedy a răspuns:

Asteapta,o sa faca.

| ely363 a răspuns:

Fundaaaaaaa!

| ruben112 explică:

So imperecheat acum 1 sau 2 luni

| ruben112 explică:

Am pus uneori vata si bucatele mici de servetele!