| yooo98 a întrebat:

Hei salut! am doi perusi si pana acum mi-au facut 3 oua! pe primul l-au calcat si s-a spart, al doilea a fost mancat de ei si initial am crezut ca doar de baietel si aseara cand l-au facut pe al treilea l-am scos pe baietl din cusca si am lasat-o pe fetita acolo. dupa ceva minute l-am gasit spart, il sparsese cu ciocul! ce pot face? sunt disperata! vreau pui de perus

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

Nu sunt obisnuiti in primul rand cu clochirea ouolelor in captivitate.
De fapt nu prea ai sanse sa iti faca ouo niste pasari atata timp cat stau doar in cusca. Daca macar ar fi lasate si ele libere prin balcon pe undeva dar cel mai important si ar putea fi vina care a spart toate ouole e ca sunt stresatii de la galagie ..plus ca, cand clocesc ouole trebuie foarte mare liniste pentru a nu deranja, desconcentra femela.
Daca mai ai vreo problema pm.

| yooo98 explică (pentru Sup3rN0va):

Mersi mult pentru raspuns! sa stii ca cu libertatea nu ar fi o problema pentru ca mereu ii scot din cusca dar cu galagia nu stiam! eu mereu ii tin tv aprins si nu m-am gandit ca pot fi afectati de acest lucru! mersi mult! laughing

| Sup3rN0va a răspuns (pentru yooo98):

Cu placere! daca mai ai probleme Pm me.

3 răspunsuri:
| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Probabil ca perusii tai nu sunt obisniti cu asa ceva. poate ca mai au nevoie de putin timp sa se obisnuiasca. deocamdata nu e nevoie sa fii prea disperata