| IncredibleJoker67 a întrebat:

Hei TPU acum ceva timp am gasit un pui de vrabie pe stada care nu putea sa zboare si nu stiu ce sa-i dau de mancare. Sugestii?

5 răspunsuri:
| Mwha a răspuns:

Du-l repede la veterinar, si o colega de-a mea a gasit un pui de vrabie care avea aripa rupta si a murit peste o zi.

| MariusGomoi a răspuns:

Poti sa-i dai miez de paine pe care l-ai pus in putina apa sda fie mai moale.asta e pentru inceput pana isi revine in cazul in care a fost slabit, pe parcurs o sa manance el viermisori si ce mai gaseste prin natura

| Public22 a răspuns:

Da-i firmituri de paine, poate niste grau si putina apa, daca e ranita du-o la veterinar, nu uita vrabia nu este un animal de companie, las-o libera cand poate sa zboare.

| simaalex98 a răspuns:

Nu ii da nimic, nu il duce la veterinar fiindca nu traieste...Cand eram mic mereu prindeam, nu erau lovite nimic, le dadeam apa, mancare si toate cele apoi mureau. Sfatul meu este sa o lasi afara.

| Iosif9977 a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez dar si eu am gasit multi pui de pasari raniti! ia-m ingrijit cum nu se putea mai bine si pana la urma au murit! sper ca u sa ai noroc! du-l la veterinar si el o sa iti dea sfaturi!