| AndreyXel a întrebat:

Am cumparat cum 2 luni un pui de husky siberian. Acum are 3 luni si este foarte agitat si agresiv. Cand merg prin casa ma musca de picioare sau de ce apuca si a spart 2 tevi de apa, un suport de chiuveta si mai multe lucruri... De ce este asa agresiv? Cum pot face sa fie un catel "cuminte"?

Răspuns Câştigător
| Anonim1289 a răspuns:

Agresiv nu e, e doar jucaus am avut si eu unul, eu il duceam in parc 4-5 ore si alergam cu el acasa era mort de oboseala, a mancat si s-a pus la somn, au energie, trebuie consumata.

3 răspunsuri:
| ManeStefane a răspuns:

Sa il dresezi? Este "copil" inca, normal ca e jucaus, doar nu vrei sa se miste ca un batran.I-ai niste jucarii sau poate un prieten de joaca. Noroc!

| AndreyXel explică:

DA. Are foarte multe jucari.Si il scot des afara. Tocmai acum 30 de minute a mai spart o teava de apa. Toti din casa se joaca cu el. are parte de multa atentie dar degeaba...

| Loreenmrr a răspuns:

E micut, așa sunt toți. Are nevoie de atenție, sunt exact ca si copiii mici. Dă-i de lucru. Niste jucării sau scoate-l mai des afara.