| VlaxDDDDDD a întrebat:

Hei TPU...Am mai multe intrebari :
-care este mai activ hamsterul sau porcusorul de guineea?
-care este mai mare hamsterul sau porcusorul de guineea?
-care pute mai tare hamsterul sau porcusorul de guineea?
-care este mai dragut hamsterul sau porcusorul de guineea?

Multumesc foarte mult...si pentru cel mai bun raspuns da FUNDOIbig grin

Răspuns Câştigător
| AleD a răspuns:

In genral hamsterii sunt activi noapte, iar porcusorii de guineea ziua.cred ca in rest la comportament sun cam la fel. porcusorii sunt mai mari decat hamsterii.pot fi si triplii decat un hamster, dar sepinde si de specia hamsterului.de mirosit,cred ca miros la fel.mie mi se par la fel de draguti,doar ca la porcusor i poti si da drumu afara din cusca pentru ca e mai mare si nul pierzi asa de usor si il prinzi mai usor,nu incape chair peste tot, etcwinking.eu am avut porcusor, o prietena a avut hamster.si din cate mi-a spus si ea, porcusorul e sa zicem mai acceptabil, dar acum depinde si de parerea.ia-ti ce-ti place mai mult pentru ca asta e cel mai importantwinking

3 răspunsuri:
| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Am avut si uite ce te sfatuiesc:

-hamsterul e mai activ.

-Po*cusorul de guinea.

-ambii put la fel.

-HAMSTERUL!

| Pinky0green a răspuns:

Porcusorul de guineea si ziua numai ca mai mult noaptea sunt activi;
hamsterul pentru ca am si eu porcusor de guineea e dragut dar nu miroase si am mai vazut doi de rase diferite care nu miroseau de loc in schimb hamsterul...
Dupa mine amandoi sunt la fel de draguti numai ca porcusorul de guineea este mai mare iar hamsterul de doua-trei ori mai mic sunt unii porcusori care sunt mai blanosi aceia sunt mai draguti decat cei cu parul scurt. Diferenta este ca hamsterul e ca un soarece iar porcusorul de guineea sunt ca sobolanii.de 10000mii de ori sut mai draguti Porcusorii de Guineea macar nu sunt ca hamsterii aproape cat o furnica

| nomaster a răspuns:

Hamsterul este mai activ decât porcuşorul de guineea.
Garantat porcuşorul de guineea e mai mare.
Porcuşorul de guineea face mai multă mizerie decât hamsterul.
Mie, personal, îmi pare mai drăguţ hamsterul.