| Elena1010 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutor, am o căţea de rasă shitzu, are 1 lună şi 8 zile, problema e ca face in toata casa pipi si caca nu face in locul ei AJUTORRRRR VA ROOOGGGGG

Răspuns Câştigător
| Regreta a răspuns:

Am vazut o emisiune referitoare la caini si anumite probleme pe care ei le pot crea. Ideea cu nevoile prin toata casa a fost ameliorata astfel: atunci cand cainele isi facea nevoile afara sau la locul lui(daca nu stai la casa) era recompensat cu mancare, iar atunci cand era obraznic si isi facea nevoile pe unde apuca nu era bagat in seama si foarte important, nu trebuie certat cand face asta(chiar daca e foarte greu poate sa te abtii) pentru ca daca faci asta el o sa isi faca nevoile din nou acolo cand tu nu esti acasa sau cand nu il vezi. Inca ceva, atunci cand cureti dupa caine nu trebuie sa folosesti produse cu amoniac. Cam astea au fost recomadarile unui specialist, iar la randul meu ti le transmit tie, sper sa iti fie de folos.

2 răspunsuri:
| Panaet_Nela-daniela_1979 a răspuns:

Invat-o la pres special, e greu s-o inveti dar o sa se obisnuiasca

| kssy161 a răspuns:

Stiu ca exista spray-uri speciale pentru asta. Uite, https://www.maxi-pet.ro/......230ml.aspx