| bela781 a întrebat:

am si eu un prieten pufos (hamster). il cheama Covrigel. noi "ne cunoastem" de 5 luni si ieri a venit la mine in palma si cand nu eram atenta a sarit. a cazut de la aprox. un metru, dar nu s-a lovit... problema e ca acum nu mai vine la mine... ce si cum sa fac pentru ai recastiga increderea?

2 răspunsuri:
| Delia_Andra_1997 a răspuns:

Pai incearca sa ii dai numai tu de mancare.Adica nu parintii tai sau prietenii.Incearca sa il ingrijesti cat mai bine posibil.Sa ii faci curat imediat ce isi face nevoile si incearca sa il iei tu in mana si sa-l alinti putin.
Sper ca te ajuta! Succes!

| tu8dor8 a răspuns:

Dă-i ceva buuuun de halit.