| Dumitrache_Ioana_1996 a întrebat:

Hei TPU ! Azi , dupa lupte seculare , laughing am convinso pe mama sa imi ia un hamster ! Dar mi-am dat seama ca nu prea stiu nimic despre hamsteri ... Cam ce rasa sa imi iau ? Cat costa ? Ii trebuie mult loc ? Dupa cum vedeti sunt cam inculta in domeniul "hamsteri" .P.S. : Ar fi cam primul meu animal "mamifer". laughing Am avut numai papagali pana acum .

2 răspunsuri:
| Betty_9264 a răspuns:

Buna paiiii.eu am un hamster sirian, e alb cu portocaliu, daca il iei dintr-un targ de animale 10-15 lei, dar dintr-un pet-shop e mai scump cam 20-30 de lei.Cusca nu trebuie sa fie neaparat mare...important sa aiba multeee accesorii.Eu mi-am luat o cusca cu tot cu accesorii si am dat 35 de lei.acum aproape un an cam asa.Mananca aproape orice mananci si tu.Ma refer la fructe(fara citrice adica portocale,lamai etc) legume,albusul de la ou,seminte, cascaval, nuci paine(prajita)... sper ca ti-am fost de folos Funda?big grin

| Caaaaalin a răspuns:

Are nevoie de O cusca cu Rotita din aia, si rumegus la picioruse!(Mai uitete la desene laughing ) Costa in jur de 30-50 lei cred si poti sa il pui pe o noptiera cred ca e destul loc!