| maryo238 a întrebat:

ce pretexte le-ati spune mamei voastre daca ati avea un caine si vreti foarte mult sa doarma cu voi, sa fiti langa el si noaptea, nu sa doarma afara in cusca/tarc sau doamne fereste lant! cum ati convingeo. >:

Răspuns Câştigător
| lucian_2018 a răspuns:

Eu i-as spune ca tin prea mult la el ca sa il las afara.
Dar pana la urma iti doresti cam multe si nu te vor lasa parintii sa-l tii in pat

6 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

I-aș spune să mă lase măcar o noapte, ca să-i demonstrez că nu se întâmplă nimic rău. Dacă nu m-ar lăsa, i-aș face un culcuș din câteva plapume sau pături lângă patul meu. happy

| PiTbuLuL a răspuns:

E simplu o rogi foarte mult, inveti mai bine, strangi bani sa ii cumperi mancare pentru el, faci curat de fiecare data dupa el si cam atathappy.Sa iti spun ceva nu e asa rau daca cainele e tinut in lant daca este o rasa periculoasa care sare sa muste trebuie pusa recunosc si eu pe pitbulu si rottweileru meu ii tin in lant ziua altfel nimeni nu poate intra seara pe la 20-21 ii las din lant asta nu inseamna ca ii tin toata ziua ma joc si ma plimb cu ei foarte mult ii tin cand stiu ca am treaba.Nu ma risc de oarece un copil poate da cu mingea la mine in curte si vine dupa ea si el crede ca caini sunt legati atunci mo mancat puscarie o sa-l am pe constinta!

| beniamin1994 a răspuns:

E destul de usor pentru mine! am un hasky! si incearca si tu, eu am inceput inainte de ai zice sa invat mai bine la scoala! adica nu 10 pe linie, dar ridicati notele cu 0.50 macar la tot! si apoi daca stai la apartament du si tu gunoiul, fa-ti patul singur sa vada mama ta ca nu doar ea o sa faca curat dupa tine! incearca sa iti mai faci patul si primul lucru strange bani sa-ti cumperi pe banii tai cainele si daca poti sa ii cumperi tu o saptamana mancare pentru el! apoi se obisnuiesc cu ideea! si invatal sa nu faca prin casa! eu prima data (stiu ca radeti de mine) i-am pus o farfurie de pizza de aia mare sa faca acolo! si recunosc eu o spalam! acum face pe balcon in olita speciala pentru caini! sper sa te fi ajutat!

| Denisiia a răspuns:

Pai eu cred ca m-as linguși pe langa ea ceva timplaughing adica sa o intreb daca vrea sa o ajut la ceva si cand o vad intr-o stare foarte buna, o rog frumos :d.

| Radu111 a răspuns:

Ii spui ca iubesti foarte mult animalele, in special respectivul caine si vrei sa doarma cu tine pentru ca nu suporti sa il vezi suferind, stand in frig afara...

| Ardeleanu_Catalin_1996 a răspuns:

Ce ai zice daca ii vei spune mamei ca ciinele sufera de hipoza si iti faci griji pentru el .......si te mai rogi putin si poate totul va fi bine.