| Nake74 a întrebat:

Peste 2 luni va fi ziua mea... stiu ca mai e destul timp, dar m-am gandit deja la un cadou : un pui de pisica... imi doresc foarte mult unul, dar parintii mei nici nu vor sa auda de animal in casa... am avut 2 hamsteri (au murit de batranete, am avut grija de ei), si un catel... (acesta l-am luat iarna, deci n-am avut unde sa il scot afara ca era iarna, si l-am dat.) In prezent am un porcusor de Guineea. Dar stiu ca pisicile nu au treaba cu porcusori de Guineea, asa ca porcusorul nu va fi in pericol. (cand am avut hamsterii am avut si catelul, in acelasi timp.). Apropo, stau in apartamemt. Sunt responsabila si nu e vorba de bani, iar la scoala am note bune (am luat 10 in teze, sunt in clasa a 6 a si am fost la olimpiada de mate, unde m am calificat mai departe.), scuze daca am scris gresit, dar m am grabit. Si multumesc ca ati citit tot romanul laughing kiss. Nu stiu cum sa ii conving... am 2 medici vetetinari in familie, iar langa apartamentul meu are apartament o doamna super de treaba care are o pisica de cand era pui si a mai adoptat una de pe strada. Ma poate ajuta cu sfaturi pentru pisici... nu e asta problema. Nu stiu ce sa fac... imi doresc foarte mult un "pisic" happy TPU, va rog, niste idei. Multumesc! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Le spui parintilor ca pisica e usor de intretinut si ca vei avea grija de ea. Pisicile isi fac treaba la nisip.
BTW, daca e motan il castrezi, altfel iti "marcheaza" toata casa, iar daca e mata o neutralizezi. Practic trebuie sa ii cureti cutia (exista unele semiinchise cu o clapa si nisip care absoarbe mirosul), sa ii dai sa manance si sa cureti coltul unde mananca. Din cand in cand varsa din cauza parlui pe care il inghite - va trebui sa cureti repede, ca pateaza. Nu o lasa afara, poate sa ia paraziti sau sa I se intample ceva (masini, caini).
La ce scrii despre tine, ai avea argumente de ce meriti pisica.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu acum ma adresez parintilor tai.Cheama-i la monitor!

Fratilor! Aveti un copil olimpic la matematica. Vrea doar un pisoi! E in clasa a 6-a(deci 6 plus 7, vedeti e greu cu matematica) La 13 ani putea sa vina cu alte probleme acasa decat cele de matematica, care sigur v-ar fi oripilat pana la culmi.
Repet! Cere doar un pisoi.O daa, o sa-i cumparati voi mancare din banii vostri, vizite pe la veterinari, cheltuieli pe pastile si vaccinuri.Dar hey, e doar un pisoi.Cat e mic o sa-l smotoceasca apoi...in fine.

| Nake74 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Imi pare rau ca nu va pot da funda tuturor! sad
Chiar nu o sa am pisicuta... sad am incercat orice... dar nu merge. Plus ca o prietena de-a mamei mele, din cauza unei pisici are nu stiu ce paraziti... si in afara de asta, mama stie o femeie care nu a putut sa nasca din cauza parului de pisica... meh... am promis funda, deci o dau :* oricum, multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot si sa imi raspundeti! sad :* sad

| valoaresitupeu a răspuns:

Din ce oras est? big grin La partea cu puiul de pisica te pot ajuta eu.