| NicollNikkyKv a întrebat:

Hei, tpu..Prin octombre-noiembrie imi voi lua un caine.Un pui de labrador. Si nu stiu. daca sa-l tin afara sau in casa. daca-l tin afara va rezista.? Ma gandeam sa-i amenajez un loc unde sa aiba cusca, in garaj, deoarece este cald iarna acolo. Si, si asa in general cand e frig. Voi ce spune-ti?

Cel mai bun raspuns primeste funda! :*

Răspuns Câştigător
| AnnaAnnne a răspuns:

Odododolove struck eu am un Golden Retrievere si crede.ma daca o tin in casa, casa mea va arata mai rau dupa cum a aratat lumea dupa al doilea razboi mondiallaughing si o sa.i placa mult mai mult afara s.ar putea sa ai probleme cu rosul copacilor si al papucilor micuta mea gradina e plina de gardulete protectoare de plante din cauza cateluseilaughing. Iarna doarme la centrala unde e cald si bine daca este cald in garaj sa doarma fara probleme.Eu zic sa.l tii primele zile in casa macar pana face vaccinurile sa nu ia virusi de afara si sa se imbolnaveasca plus ca e cam frig afara dupa ce implineste 2 luni usss afara cu el ca face dezastru in casa laughing si ii place sa.l scoti la plimbare chiar daca ai gradina si sa te joci mult cu el ca daca nu va fi suparat si nu cred ca vrei sa.i vezi fetisoara si ochisorii aia dulci tristipuppy dog eyes. Daca mai ai o nelamurire sa ma intrebihappy

| NicollNikkyKv explică (pentru AnnaAnnne):

Si eu ma gandeam la inceput la golden retriever eram inebunita dupa ei si acum sunt. dar m-am hotarat sa-mi iau labrador.
Pai il voi lua direct cu primele sau cu primul vaccin facut si cu carnet. Atunci daca are macar primul vaccin facut trebuie tinut in casa?:p il voi tine in casa daca e nevoie bineinteles. Si acum tu stii. rasa golden/labradorul cum sunt. prietentiosi? Din cate am citit pe net zicea ca nu.

| AnnaAnnne a răspuns (pentru NicollNikkyKv):

Cred ca daca ar veni un hot ar sari sa se joace cu el, cand ies la plimbare cu mama si cu ea trebuie sa o apar de cainii care o incaiera ea e inovensiva nu sare la eilaughing daca ti.l iei ca si cainii de paza faci o mare greseala caci nu va scoate nici cel mai mic ham fioros care sa sperie pe cineva, latra la pisici doar atunci cand sunt dupa gard daca vin la ea nu le face nimic am avut si 2 iepurasi si doi pui de gaina care erau cei mai buni prieteni cu catelusul puii de gaina dormeau la burta ei si o ciuguleau in ochi iar ea nu le facea nimic daca iei catelusul sa te joci cu el faci alegerea perfecta e cainele perfect pentru orice familie eu ti.as recomanda Golden.ul Retriever e mult mai jucaus, dar si Labradorul e dragut a si nu stiu daca ti.am mai zis in legatura cu vaccinurle a mea nu a avut voie sa iasa pana cand nu le.a avut facute pe toate langa noi este un vecin care are un Hasky si se putea imbolnavi din cauza lui eu zic sa o tii putin in casa pana termina de facut vaccinurile, dar e bine sa te consulti si cu veterinarulhappy

| NicollNikkyKv explică (pentru AnnaAnnne):

Nu o il i-au de paza catelusul tongue. Il ca sa ma joc cu el love struck.
Mersi pentru raspuns happy!

| NicollNikkyKv explică (pentru NicollNikkyKv):

Nu il iau de paza catelusul :p. Il iau ca sa ma joc cu el love struck. Mersi pentru raspuns happy! **********

| AnnaAnnne a răspuns (pentru NicollNikkyKv):

Npk si nu. I place sa stea intr.un loc f. Stramt cum ar fi un tarc face mare galagie, Ti. Am spus a mea nici nu stie sa se apere singura cand sar alti caini la ea si se joaca cu orice strain care intra in curtelaughing happy

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu as zice cat e inca mic si e frig afara, ca banuiesc ca in perioada va fi racoare, sa-l ti in casa. Ar mai fi varianta ca ziua sa-l lasi afara si noaptea sa-l ti in casa, caci va exista riscul sa se obisnuiasca in casa si cand va mai creste si sa nu-l mai poti scoate dupa aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macar pana e mic si sunt gata vaccinurile tine-l in casa, dupa aceea poti sa-l tii afara, dar in primele nopti de dormit afara va plange caci va fi obisnuit in casa dar se va invata cu timpul :*

| Bibzzz a răspuns:

Daca este cald, dar nu prea e foarte bine unde-l tii, dar sa-l vizitezi foarte des.

| BlackDream08 a răspuns:

Parerea mea e ca labradori sunt caine de casa mai mult! Acumdepinde de tine si cum te atasezi de el dar parerea mea e ca in CASA!