| AlbuCosmin2013 a întrebat:

Hei TPU, vreau sa imi cumpar un caine. Ce sa aleg intre bichonul maltese si cel frise, si de ce? Vreau detalii despre fiecare. Cel mai bun raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| c3rveza a răspuns:

Salut! Raspunsul este simplu - Bichonul matese!

Bichonul maltese - Iti spun asta pentru ca eu am 3!
-Sunt foarte inteligenti, receptivi dupa varsta de 5 luni!
- e mult mai mic ...este un alb imaculat si cand e adult si plus de asta este mai usor de intretinut decat un frise
-natura jucausa si iubitoare a acestui catel.
-plin de energie tot timpul
-poate invata in minim 1 luna sa faca regulat afara.

Frise - Este cel mai mare dintre Bichoni
-nu este asa de pufos ca cealalta rasa
-nu foarte inteligenti ( depinde de educatia care ii este oferita fiecarui rasa de caini asta )

Deci in concluzie sfatul meu este la Maltese... O zi buna in continuare!

| AlbuCosmin2013 explică (pentru c3rveza):

Multumesc frumos, am decis sa cumpar un maltese. O zi buna. FUNDA!

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Mie imi place bichon-ul maltez fiindca are parul mat si este cel mai mic dintre bichoni. Frise nu-mi place cum arata,mai ales blana care e prea creata pentru gusturile mele,zici ca e oaie.

Dar,ca baiat,nu te-ai gandit la o alta rasa de caini? Personal, pufoseniile sunt pentru fete, mai bine te-ai orienta catre ceva mai masculin. Probabil, acum esti mai micut, dar te vezi la 18 ani iesind in parc cu un bichon?
Daca vrei ceva asemanator iti poti lua westie, dar eu iti recomand:
-beagle
-pinscher pitic
-schnauzer Pitic
sau
-bulldog englez, dar este de talie medie.

p.s. sper ca nu te superi, dar asta e parerea mea, acum tu faci ce crezi