| joaxenul a întrebat:

Hei TPU vreau sa imi iau un animal de companie dar nu stiu ce imi puteti da cateva exemple de exemplu hamster( si ce activitati poti face cu el) etc FUNDA

9 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Un caine ar fi cel mai bun animal de companie. Poti sa iesi cu el la plimbare e jucaus.

| joaxenul explică (pentru einenebun23):

Am uitat sa specific big grin am deja un catelus dar vreau un animal in casa unul mai mic laughing

| Z3R0H0uR a răspuns:

Eu am doi papagali (perusi), sunt foarte frumosi si ma fac foarte fericit!

| bittersweetgirl a răspuns:

Ia-ti soarece. E foarte usor de intretinut. Ce sa faci cu el? Farse smug

| Serree a răspuns:

Ai caine nu-i asa? Eu te sfatuiesc sa nu iti mai iei vreun animal. Te asigur cainele o sa incerce sa il omoare sau cainele o sa devina trist. Plus ca hamsterii sunt greu de intretinut si fac multa mizerie (uneori sunt cam agresivi )

| joaxenul explică (pentru Serree):

Catelul este cel din poza de profil ce parere aveti?big grin e un metis seamana cu vreo rasa?big grin

| DyaDiiana19 a răspuns:

Eu zic un caine, pentru ca:
1. e prietenul cel mai bun al omului.
2. il poti dresa
3. poti sa te joci cu el
4. poti sa-l scoti la plimbare
Sunt foarte multe activitatii, eu am un caine cred ca o sa ti se para nostim ce spun dar ma distrez mult cu el
Deci am un caine si o catea, si ma joc prinsea cu ei, eu cu catelusul meu trebuie s-o prind pe catea care e mare laughing si ma distrez in acelasi timp fac si sport. si te ajuta foarte mult sa ai un caine pentru ca
1. te pazeste, pazeste curtea
2. te faci sa fi un om mai dulce si bun
3. ai un prieten in plus.
Mai sunt multe, vei afla pe parcurs.
Succesc!

| DyaDiiana19 a răspuns:

Ia o pisica daca ai caine eu am pisica si e inteligenta am dresat-o, pisica e aproape la fel ca un caine. daca ai pisica sau nu vrei ia-ti un iepure happy

| florina101 a răspuns:

Un caine necesita multa atentie. Poti sa te joci cu el, da, dar daca nu ai destul timp pentru el, eu zic sa nu iti iei unul. Un papagal este alegerea perfecta(parerea mea). Poti sa il inveti sa vorbeasca( depinde si ce specie e), il poti invata sa vina la tine pe mana, sa il "dresezi". eu am un papagal si il iubesc foarte multhappy funda?