| joaxenul a întrebat:

Hei TPU vreau sa imi iau un animalut si nu stiu ce sa aleg intre un pestisor sau un hamster va rog sa imi spuneti ce poti face cu fiecare care se intretine cel mai usor si care e mai grozav big grin FUNDA

10 răspunsuri:
| einenebun23 a răspuns:

Hamsterul din toate punctele de vedere. Este mai distractiv te mai poti juca cu el si este clar mult mai usor de intretinut. Cu pestii e mai complicat deoarece trebuie schimbata apa regulat si ii destul de complicat sa pui pestii bine sa nu moara etc etc...

| anghel99 a răspuns:

Salut.Eu am avut amandoua dar tot ce spun sunt parerile mele deci sa incepem cu pestisorul.
Pestisorul este dragut dar trebuie sa ii cumperi multe chestii pentru intretinere un acvariu cu filtru sau fara (fara filtru adic ii schimbi apa in fiecare sapt) mancare decoruri (dar nu e obligatoriu) Mie am avut 14 pesti cu acvariu cu mancare in fiecare luna le luam hrana erau sanatosi si intr-un final toti au murit peste 4 luni.
2.Hamster:Un hamster este dragut... ii poti da grauncioare de porumb graunte micute nu trebuie sa-i cumperi mancare neaparat doar o cusca mica si daca vrei o rotita pe care sa se invarta eu am un hamster de un an si niciodata nu ma plictisesc uitandu-ma cum fuge pe rotita happy.

| CorinaClaudia a răspuns:

De la acvariu miroase foarte urat si sunt plictisitori si mancarea lor miroase urat, cu hamsetrul te mai joci, te mai musca, da pesti nu fac nimic, si cand crezi ca le e bine si ii cresti cum trebuie, mor, la acvariu consumi curent pentru pompe ...hamsterul e mai usor de ingrijit. asta pana nu il scapi in casa si se muta inauntru in canapea si isi mai duce si mancare acolowinking

| Public22 a răspuns:

Ia-ti un hamster, se intretine mai usor cred si este si mai dragut.

| CiprianDoarEu a răspuns:

Cel mai bine e cu hamsterul deoarece pestii sunt prea tacuti... plictisitori big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un hamster si tot hamster iti recomand si tie. Pestii sunt plictisitori, doar inoata toata ziua, nu ii poti atinge nu le poti face nimic.
Cu hamsterul e altceva, ii mai dai sa manance din palma, mai il vezi cum se da in rotita, te mai musca, mai roade noaptea cusca si nu te lasa sa dormihappy

| Lajko_Matei_1994 a răspuns:

Hamster

| rabbit2014 a răspuns:

Hamster...pestisorul nu poti sa il iei in brate sa te joci cu el

| zuzyalecsutza a răspuns:

Hei happy sincer eu mi-as lua hamster ...pentru ca te poti juca cu el, se intretine si usor :adica iti trebuie rumegus si mancare atat trebuie sa ii cumperi, in scimb pestii sunt plictisitor mirose urat de la ei ..adica tot ce poti face e sa te uiti cum inoata si sa ii hranesti laughing

| Karinakari99 a răspuns:

Părerea mea e că mai bine ţi-ai lua un hamster.Cu un peşte nu te poţi juca, te plictiseşti repede.Ba chiar când îţi e lumea mai dragă, peştele moare cât de bine te-ai fi străduit să-l creşti.Alegerea e a ta.Baftă.