| alygiorgi a întrebat:

Hei!
Vreau sa imi iau caine.
Am cumparat deja lesa dar problema e ca nu stiu ce program de iesit afara sa ii fac. O sa inceapa scoala si eu invat dupa masa deci ajutati-ma!
M-am gandit asa:
21:00-21:30(vara)
Dar nu stiu de cate ori trebuie sa iasa un catel afara.
Spuneti-mi ceva.
Daca e bine
Daca trebuie sa schimb orele
Daca trebuie de mai multe ori

Va rog cei cu cini care ii tineti in casa.
Plzzzz

3 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Un catel trebuie scos cand este mic odata la 4-5 ore,plimbat jumatate de ora,dar depinde si ce rasa,e chin cu scosul afarastraight face, crede-ma, dar cam asa ies puii pe la 1 an sau 1 an jumate il poti scoate de 3 ori pe zi, dar sa iesi dimineata exact cand se scoala ca sa nu faca in casa pe la 7 e chair bine, succes!

| ღSupradozaDeViseღ a răspuns:

Este bine.De 4 ori pe zi.E super.In timpul scoli o poti ruga pe mama sau pe un vecin sa il scoata tot la aceste ore.Sau il poti scoate u de ex 13:00-13:30
de 3 ori pe zi in timpul scoli sau de 4 ori daca rogi pe cineva sa il scoata afara dimineata:Xtongue:*
~~SaKuRa~~

| annia_9416 a răspuns:

Pai uite care e chestia.in general un caine se invata singur sa iasa afara.adica gen el isi face orele si tu trebuie sa observi.dar daca il iei pui. ii poti face tu programul.un catel are nevoie sa mearga afara in general dupa ce mananca cam la jumatate de ora. daca il vezi agitat sau ceva de genu.si plimbarile de dimineata si de seara sunt importante. in rest, in timul zilei.de 4-5 ori pe zi :*