| Niuuuu a întrebat:

Heii.Am un motan alb cu portocaliu are 8 luni si e foarte neascultator mereu isi ascuta unghiile in mobila si fuge peste tot, mai ales pe masa. Mama a zis ca il va arunca la primavara ca face prosti in casa. Da eu nu vreau sa il arunce sad Ce sa fac? puppy dog eyes
Funda :3

2 răspunsuri:
| LiviuuuXD a răspuns:

Metode: dresatul, jucarii, si lasa-l sa isi consume energia.
Cat despre datul afara din casa dresatul, cand il dresezi o sa fie mult mai ascultator, dar cand face 2-3 ani atunci se maturizeaza si o sa fie mai linistit. Si daca ii zici ca astea-s animalele intri intr-o mai mare incurcatura, cand spui TU asta, mama ta o sa zica ''De acum nu o sa mai ai niciun animal, pentru ca ai spus ca asa sunt toate animalele!'' si o incurci ca doar asa fac parintii, si eu aveam aceeasi problema ca tine acum 6 ani, mi-a luat aproape o luna sa o conving sa ma lase sa iau un animal.

Răspuns utilizator avertizat