| baubau_9290 a întrebat:

Heii :d.as vrea sa incep sa citesc o carte, fiind tot vacanta, dar sincer nu prea imi place sa citesc daca nu gasesc o carte buna si ma las. asa ca daca stiti ceva care cu adevarat merita... ceva romantice sau despre adolescenti stiu eu. dar nu dinalea vechi ca alea ma seaca :d. astept raspunsurile voastreee

Răspuns Câştigător
| ☆ Danny☆ a răspuns:

A si daca vrei sa citesti doar o carte ti o recomand pe aceasta :" Singur pe lume"Jules Verne! Este superba!

7 răspunsuri:
| ☆ Danny☆ a răspuns:

Cartile pe care le am citit si mi au placut fosrte mult sunt:
"Micul Print" de Antoine de Saint-Exupery
"Cartea Fetelor"
"Recreatia Mare"de Mircea Sintimbreanu
"O calatorie spre centru Pamantului"Jules Verne
Astea mi au placut cel mai mult! Sper ca si tie sa iti placa!

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Ti as recomande orice carte de Alexandre Dumas, Agata Christie, Jurnes Vernes, Mark Tawn pentru ca orice ai citii merita, insa dac vrei sa citesti carti noi aparute si laa moda iti recomand seria Amurg, Academia vampirilor de Richelle Mead sau Fascinatie de Melisa Marr.

| FreshDreams a răspuns:

Incearca seria Amurg, cuprinde si romantism si aventura, si este intr-o anumita parte despre si pentru adolescenti.
Uite aici cartile:
-Amurg
-Luna noua
-Eclipsa
-Zori de zi

| mafioata_7621 a răspuns:

Eu iti recomand urmatoarele carti:
1.Seria Gossip Girl
2.De veghe in lanul de secara
3.Invitatie la vals
4.La rascruce de vanturi
5. Ferma animalelor
6.Ma dau in vant dupa cumparaturi
7.La cumparaturi in rochie de mireasa
8. Tunele 1 si 2
9. Unde fugim de acasa

| baubau_9290 explică:

Ok multumesc pentru raspunsuri >:d< mai astept pareri in continuare

| justafreak a răspuns:

Iti recomand cu caldura "Cismigiu et comp" de Grogore Bajenaru. Garantez ca o sa iti placa si o sa te amuze teribil.

| nastica008 a răspuns:

Uite stiu o carte foarte buna, desi nu e romantica! Nu-mi placea nici mie sa citesc pana nu am dat de ea! E un clasic roman. "Cel mai iubit dintre pamanteni" de Marin Preda incerca!