| վፀiፀፀ a întrebat:

Heii `! Deci eu stau la apartament cu 2 camere cu fratele meu si mama si as vrea un caine. Ce rasa as putea sa`mi iau asa sa nu fie prea inghesuiala in casa? Si cam ce pret are puiul.happy

P. S : Imi plac cainii mai mari, ainii de paza, sau cei foarte afectuosi:X

Răspuns Câştigător
| RuxiiRawrr a răspuns:

Bichon
Beagle
Pudel
Pechinez
York Shire
Japenesse Si-Tzu
Chihuahua
Teker
Sau un catelus mic de pe strada, cainii de pe strada (cei cuminti)arata foarte multa afectiune, mai mult ca un caine rasfatat.Sincer eu am o corcitura cu Teker si un Beagle sunt foarte loiali cuminti si prietenosibig grin! Sper ca te-am ajutat!
Ps. Funda?puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| EdiiThxoxo a răspuns:

Eu am un bichon bolognez si e cel mai afectuos catel posibil. E foarte inteligent si micut. E jucaus si iubaret. Totusi, atentie! Poate deveni alintat si rasfatat, deci nu-l menaja prea tare. 300 de euro costa un pui, cu toate actele. Totusi, si un Jack Russell Terrier e bine sa ai, are abilitati de paza mai bine dezvoltate si e foarte inteligent, dar si pretul e ceva mai marisor.

| վፀiፀፀ explică:

Cainii de paza*

| patySsmile a răspuns:

Labradorul este un caine de paza la fel si golden retriever si foarte frumosi si inteligenti dar nu stiu cum ai putea sa ii tii in apartament cu 2 camere :-? Si Saint Bernardu`l este dragalas. Uite aici un site cu caini de paza. http://www.cainidepaza.com/rase-caini/tosa-inu/, dar eu ti-as recomanda o rasa mai mica :)

| roxy4ever a răspuns:

Buna,eu iti recomand un bichon maltese sau daca mai ai putin loc in casa ai putea sa iti cumperiun labrador retriever sau golden retriever...un pui costa in jur de 200 lei cu aproximatie... FUNDA? :* sper ca ti-am fost de ajutor