| AlaskaYoung17 a întrebat:

Heii TPU!
Locuiesc intr-un apartament si as vrea un caine? Imi puteti spune niste rase care pot locui si in apartamente?

Răspuns Câştigător
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Pug, bichon, pechinez, Yorkshire Terrier

http://www.toateanimalele.ro/Caini/Caini%20mici.php

9 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Pe acest site poti sa iti cauti "rasa perfecta" in functie de greutate, inaltime, afectiune, ingrijire, etc
http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/selector#

| crytical a răspuns:

Pug, beagle, chow chow sau ala cu riduri Charpei sau nu stiu cum se numeste.

| DeliaDelyDede a răspuns:

PAi sunt multe rase, eu am un bull terrier si stau tot la apartament, sunt iubitori si sunt si protectori si buni de paza. poti lua labradori, dog germandaca vrei caini mai mari si daca vrei mici cumpara bichoni(mai multe rase), shin-tzu(am avut si eu), yorckshire terrier(ii ador!)

| Ionut_Florin_1995 a răspuns:

Pudel.pichinez ciuaua

| pisi2003 a răspuns:

Eu zic sa adopti unul
Intra pe facebook, pe,, Asociatia pentru animale Robi'' si acolo vei vedea o multime de animale care au nevoie de o casa.
Plus ca, daca nu faci vaccinul (la timp) unui catel de rasa va muri. In cazul corciturilor sau maidanezilor, nu se intampla asa

| AdrianaBoom a răspuns:

Mie imi place asta. Are un comportament potrivit pentru apartament. MOPS (in engleza PUG)

| doracezara a răspuns:

Un pug

| razvan252525 a răspuns:

Bulldog francez ii cel mai dragalas si iubitor te va proteja ( chiar daca e o piticanie ) si iti va da multa afectiune