| greentea a întrebat:

Hello. Am o catelusa shitzu in varsta de 8-9 saptamani. Astazi cand ii faceam baita am observat ca are ceva pe spate de marimea unui bob de fasole. Nu are nicio culoare, insa se simta ca si cum i-ar fi crescut ceva pe spate in locul ala. Stie cineva ce poate fi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are nimic.este ceva tipic.si eu am avut tot shitzu, numai ca era baiat.Banuiesc ca e la fel si la femela. Daca totusi se agraveaza du-o la un doctor.Succes si multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Șttefania a răspuns:

Poate o capusa.Eu zic sa te duci cu ea la vetelinar

| Hypathia a răspuns:

Este posibil să fie o căpușă. Fii atentă, nu trebuie să o smulgi pentru că îi va rămâne capul înfipt în pielea cățelușei și se poate infecta foarte tare. Trebuie să pui niște acetonă pe o bucățică de vată și să o pui peste "umflătură", iar dacă este o căpușă va ieși de acolo din cauza acetonei. Fii atentă să o omori, să nu-ți scape. În cazul în care este altceva nu știu ce să faci, poate să mergi la medicul veterinar. Baftă!

| RazvanStefan a răspuns:

Poate ca e o capusa. Si pisisca mea a avut capuse si i-a supt to sangele pana ajunsese slaba rau. Du-te la veterinar!