| AngelInTheNight_6349 a întrebat:

Hello. Am un rottwailer de 3 luni si as vrea sa o duc la un dresor cam cat mar costa si cum ar fi programul si astea si cam cate ore sa o las acolo? mersi

1 răspuns:
| glamour a răspuns:

Pai o lasi vreo 2 luni la dresaj. Programul ar consta in cateva minute in care dresorul lucreaza cu cateaua diferite comenzi, ar socializa cu alti caini, al alerga, s'ar juca si ar sta in tarc. Mai e o varianta: sa te intalnesti zilnic cu dresorul si sa lucrezi tu cu cateaua sub structa supraveghere a profesionistului(asa e cel mai indicat) In general un dresaj costa peste 200-300 de euro, depinzand si de timpul in care invata cainele comenzile, si de modalitatea de dresaj.