| MinniePearl a întrebat:

Hello everybody! Imi poate spune cineva cum sa invat catelul sa NU strice florile din gradina?

Răspuns Câştigător
| AlexandraHNY a răspuns:

Nu te enerva pe elsi al meu face la fel.facea...eu am pus trandafiri in jurul florilor mele ...si astfel sa intepat saracutul de vreo 2 ori, l-am dus la veterinar si nu avea nimic, de atunci nu ia mai trebuit.sincer. Mai poti da cu insecticit sau acetona pe ele o data cand e prin peajma sa simta acel miros puternic. dupa va sta la distanta

1 răspuns:
| giorgyana99 a răspuns:

In primul rand inarmeaza-te cu muuuuuullta rabdare deoare ce va dura ceva pana sa il dezobisnuiesti de asta dar poti incerca ca de fiecare data cand face asta sa il pedepsesti dar nu cu bataia...nu stiu sa nu il mai lasi sa iese din casa sau sa nu ii mai dai jucaria si certandul va vedea k nu e bine ce face
Mai multe sfaturi gs pe http://www.latifa.ro/caini/dresaj/
fundita?