| lola_2540 a întrebat:

Hello! sunt socata! citeam ceva pe internet si ce descopar? pe foarte multe siteuri se povesteste despre ce se pune in mancarea uscata si umeda a animalelor. chimicale, care provoaca fosrte multe boli. am aucit ca chappy si pedigre sunt cele mai periculoase. voi ce le dati animalutelor voastre? eu le dau mancare de la ARO, http://www.agrirom.ro/categorie/hrana%20animale care le place mult cateilor si pisicii mele. dar nu stiu ce sa cred. daca nu e bine sa le dam mancare normala, gatita, oase, resturi, dar nici cea speciala, cu ce sa ii hranim?

4 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Este perfect adevarat.La pisici se pun pesti morti(adica nepescuiti-gasiti morti deja) si uscati si transformati in bobite uscate iar la caini diverse mortaciuni se usuca si fac crantanele! Eu am un caine cu varsta de 16 ani jumatate si am hranit-o toata viata exact cu ce am mancat si noi, de toate de toate daca intelegi inclusiv dulciuri, ciorbe de fasole, burta, oua, mezeluri impreunacu paine de care am avut in casa-integrala, neagra etc (toate cu masura bineinteles, portii normale si cu orar precis) si nu a avut niciodata vreo problema de sanatate legata de acest mod de viata. O singura exceptie am avut, nu i-am dat oase de niciun fel

| zooooza a răspuns:

Cred ca e mai bine sa le dam animalelor mancare normala.
Paine, oase, etc...In orice caz e mult mai sanatoasa decat cea cumparata, la fel ca si la oameni.
MAi sanatoasa e mancarea gatita in casa decat cea cumparata.

| biutzacool12 a răspuns:

Eu ii dau pisicutei mele whiskas dar nu stiu daca e bine sau nu

| eve7202 a răspuns:

Eu cred ca mai bine le dam mancare sanatoasa deoarece mancarea speciala nu e atat de sanatoasa.