| io09675 a întrebat:

Hello!

Trec direct la subiect...

Eu fac alpinism de 7 ani si sunt pasionat de fotografie. Acum cateva zile mi s-a propus o tabara de alpinism in Bulgaria si costa 1000 de euro. Vara asta vreau sa imi iau un aparat foto foarte performant care ar costa cel putin 1000 de euro.

Imi este greu sa aleg...ori alpinismul ori fotografia.

Va rog HELP MY!

3 răspunsuri:
| Andrei_Gherman_1996 a răspuns:

Cauta un Nikon ori un Canon si spor la treaba

Bula
| Bula a răspuns:

Nu aparatul foto e important, ci fotograful.
Asa cum nu coarda este importanta, ci alpinistul care-l foloseste.

| DavidoffUser a răspuns:

Salut!
E foarte simplu!
Aparate foto gasesti tot timpul si poti poza si la 50 de ani ca nu necesita munca fizica, dar in alpinism stii foarte bine ce efort depui si ce pregatire trebuie sa faci, psihica si fizica.
Eu as merge in tabara asta ca nu mai am multi ani in mine de sport extrem, plus ca e o experienta frumoasa si as lasa fotografia profesionista pe mai tarziu.