| virusxxx112 a întrebat:

Help me! Sunt roman. ajutati-ma error code:88780078 NullSoft output blah blah blah nu merge nici un sunet nimic.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start -> Run -> services.msc -> Enter
(ca alternativă - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services)
şi acolo din listă alegi "Windows Audio". Porneste acest serviciu (nu ştiu din ce cauză se opreste singur) şi sunetul porneste!
Bafta!
Alta modalitate este sa ai CD-ul cu windows la indemana
My Computer - Properties - Hardware - Device Manager -> aici trebuie cercetat fiecare device sa vezi daca are vreunul semnul exclamarii cu galben! click pe device-ul cu pricina si dai Reinstall.

2 răspunsuri:
| virusxxx112 explică:

Nu merge nici una din metodele astea.

| 2gingers0souls a răspuns:

Nu ai driver pentru placa de sunet sau iti da crash din diverse motive. Reinstaleaza-l si se rezolva instant.