| NoLimits4Me a întrebat:

Hey! Am o intrebare mai ciudata...este posibil ca un caine sa fie gay? Cainele meu (mascul, 4 ani) are o mica "problema" cu ceilalti masculi si ignora toate catelusele.Veterinarii spun ca e o chestie de dominare dar tot mi se pare dubios...Ce credeti ca are si ce as putea sa ii fac?

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Intr-adevar,cainele tau vrea sa fie catelul alfa si de asta "se da" la cateii masculi:incearca sa se suie pe spatele lor, chiar facand gesturi ca si cum ar vrea sa intretina relatii sexuale cu ei.Dar in momentul cand v-a intra in calduri, tot dupa cateluse v-a alerga.

| smartydsay a răspuns:

Da si eu am avut un caine care parea sa aiba aceeasi problema, nu ai ce sa ii faci ori o sa ii treaca ori ar trebui sa il castrezi asa nu va mai avea astfel de probleme.