| ToxicKiss33 a întrebat:

Hey! am o nedumerire! oare cateaua mea va avea pui?/ea a iesit de mai multe ori din curte...m-am intreresat si de pe internet dar un lucru ciudat este ca ea mananca foarte mult acum.ea nu prea manca asa cum mananca acum...ce sfaturi imi puteti da.

Răspuns Câştigător
| MomentanNuAmNume a răspuns:

Să ştii că este posibil. s-a dus pe stradă în căutarea unui partener, şi probabil a găsit unul, aşa că de-asta mănâncă atât de mult. vei remarca şi dacă burtica îi va creşte, evident.

2 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca ai vazut prin curte sange,a fost mai agitata inseamna ca a intrat in calduri si si-a gasit vreun prieten,daca nu,poate a iesit doar sa se plimbe. Catelusa mea mai face asa si cand nu e incalduri, ca atunci cand e in calduri am grija ca totul sa fie inchis, sa nu aiba nici o cale de scapare.
Acum poate sa manance mai mult si datorita vremii, fiindca este mai racoare, iar de obicei cainii la fel ca si oamenii nu prea mananca cand e cald, de aceea e bine sa fie hraniti cat mai de dimineata si seara cat mai tarziu.

| marktheshark a răspuns:

Daca mananca mai mult, asta poate fi un semn ca ar putea fi insarcinata.