| SuperMagicSmile a întrebat:

Hey, am reusit in sfarsit s-o conving pe mama mea sa-mi ia un husky.Stau la curte, mai am 2 bichoni deci nu ar sta chiar singur(bichoni nu sunt ai mei, ci ai verisoarelor mele). Problema e:am citit undeva ca acestia naparlesc incontinuu si mama mea cam face crize cand e vorba de par de animale.Eu aveam inainte pisici(acum s-au cam salbaticit) si mama nu suporta parul pe care il lasau chiar daca era o data pe an.
Deci, este motiv de crize sau nu?

Si inca ceva:se adapteaza usor sa faca pe aceii,, pampersi,, pentru. catei sau o sa-mi ia mult timp pana sa-l obisnuiesc?

P. S:o sa fie pui.

4 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Fitza nu te supara dar cainii se trag de la polul nord nu ca daca te duci acolo dai de husky.Ei sunt adaptati frigului, dar, daca naparlesc le creste alta blana deci documenteazate inainte sa vorbesti.

| angelwithgreeneyes a răspuns:

Unde ai citit ca naparlesc?
panala urma ia gandeste. cand sunt la polul nord si naparlesc le va fi mai frig. deci...

| Andreutsa25 a răspuns:

Un caine rasa Husky este foarte greu de intretinut, mai ales vara cand este foarte cald, ei nu sunt obisnuiti cu caldura si vei avea ceva probleme.In ceea ce priveste parul,orice caine odata si odata lasa par si nu cred ca aceasta rasa lasa mai mult ca celelalte,asta e,pot spune, o necesitate a lor de a-si schimba blanita.Dar pentru a reduce oarecum cantitatea de par pe care o lasa, il poti peria o data la 2 zile sau chiar zilnic cu o perie speciala pentru cainii de talia lui...
Sper ca te-am putut ajuta :*

| minnieee a răspuns:

De naparlit nu naparlesc tot timpul,doar primavara.Dar,cum este un caine cu par mult, o sa-i mai cada, dar daca il piepteni des si il mai si speli nu ii va cadea atat de mult par.Plus,ca acum la inceput cum este pui nu o sa ai probleme cu parul.