| butterfly14_8069 a întrebat:

Hey! Broscutele testoase sunt afectate de pastilele de tantari? big grin

8 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Daca dispozitivul ala pentru pastila tantari e in imediata apropiere a broscutelor si daca-l pui in functiune zilnic, da, se prea poate sa aiba ceva probleme ( iritatii ale ochilor, exfolierea carapacei, boli de piele etc.) dar ele se adapteaza si suporta si apa cu clor in care le tinem, si vasul care poate contine urme de detergent( daca nu-l clatim bine).
Broscutele mele stau cam aproape de una dintre boxe, cand sunt mai suparata si dau tare, cainele fuge dar testoasele vibreaza cu tot cu vasul lor de sticla si pun pariu ca pastilele de tantari ar fi floare la ureche pentru ele fata de ce le e dat sa-ndure laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leocerba):

De vibrat vibreaza, dar nu stiu de ce pentru ca sunt surde.

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba nu! testoasele mele aud, ca parca-s la dans sincron cand bag Pearl Jam. Odata le-am pus Negura Bunget si-au intrat cu totul in hibernare...sau in carapace? nu mai tin minte..deci aud!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Leocerba):

Eu am citit ca sunt surde, iar a mea pare surda. Ale tale probabil doar au simtit niste vibratii, sau ti s-a perut tie.
http://stiati-ca.haios.ro/listeaza_poza.php?s=stiati&id_joke=1786
Inainte sa gasesc scris aici, am citit exact aceeasi propozitie intr-o revista si am gasit si un clip pe youtube la care n-am rabdare sa ma uit :D

| Leocerba a răspuns (pentru anonim_4396):

Mi se rupe inima ca-ti incurc socotelile dar nu ma pot abtine sa nu glumesc pe seama broscutelor mele testoase happy
Unde ramasesem? la urechi? cred ca alor mele le-au crescut urechile de la pastilele de tantari. In rest, nu stiu, nu te contrazic.

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Of, sunt foarte dezamăgită. Am pregătit un recital pentru ale tale. O săptămână de transpirație pe apa gârlei...
O! Vii la pescuit?

| NOname a răspuns (pentru Leocerba):

Și ale tale sunt exhibiționiste? :))
http://www.tpu.ro/......ezbracata/

| Zenohells a răspuns:

Nu eu am doua testoase una mare si una mai micuta si nu au patit nimic... sper sa iti fie de ajutor...ce ti-am zis funda pls