| Loveyourself a întrebat:

Hey,cainii isi schiba culoarea ochilor ca si pisicile? adica mi-am cumparat azi un caine si are ochii albastrii si e mic, cand o sa creasca mai mare o sa-si schimbe culoarea cum a facut si pisica meah?

Răspuns Câştigător
| Bєshka a răspuns:

Cainii si pisicile cand sunt mici au ochi albastri.in timp ce cresc i se dezvolta culoarea.sau poate sa si ramana albastru.

6 răspunsuri:
| 93Anna93 a răspuns:

Si copii cand se nasc au ochii albastri(marea majoritate), apoi culoarea li se schimba. La fel e si cu pisicile si cateii. Acum depinde si de rasa, eu am avut o pisica tonkineza si avea niste ochi albastri superbi si la catei e la fel. Conteaza si rasa.

| xAnonimBlack a răspuns:

Dabig grin ca si eu am un ciobanesc german, si cand era mic avea ochii albastri, dar acum ii are caprui, dar poate cainele tau sa ramana asa cu ochii albastri si sa nu ii mai schimbe big grin

| cryss97 a răspuns:

Depinde de rasa. Daca e ciobanesc caucazian nu-ti face sperante pentru ca nu li se schimba culoarea ochilor.

| Magda211102 a răspuns (pentru cryss97):

Nu li se schimba?
Si eu am tot ciobanesc caucazian si vreau sa stiu daca exista posibilitatea sa nu i se schimbe culoarea.
Pana la ce varsta se poate modifica culoarea?

| pinkvampire a răspuns:

Cred ca asta depinde de rasa cainelui.Eu mi.am cumparat un ciobanesc german si cand era mic el avea ochii caprui, dar acum au o nuanta de verde-albastru.

| carolina1997 a răspuns:

Mai mult ca da.fiind ca depinde de mai multi factori :rasa, virsta.insa sa nu excludem ca poate sa nu-si schimbe culoarea ochilor