| MJ4everkingofpop a întrebat:

Hey...ce nume mi-ati recomanda pentru broscuta mea testoasa?
O am de 3 luni ( ea are 5 luni) si inca nu stiu sigur daca este fata sau baiat.
Cred totusi ca este baiat (dar scrieti-mi si nume de fete si nume de baieti ), dar nu vreau dinalea gen Bubulina sau Unflatel... vreau unele mai normale cum ar fi Sisi sau Tomy...dau funda pentru cele ce imi plac cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| KaTTaDeMenta a răspuns:

Cearly,Frodo Heqet
"Heqet" în egipteană înseamnă "broască" şi este numele zeiţei fertilităţii cu cap de broască. Alte variante: Heqat, Hekit, Heket sau Hegit, Heget. Kame, Kameyo
Provine din limba japoneză şi înseamnă "broască ţestoasă"

7 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

Frodo, Didy, Cris, Ali. (eu i-as pune Frodo daca ar fi baiat). big grin

| Sup3rN0va a răspuns:

Cred ca degaba iai da nume unei testoase...In fine nu uita de un loc spatios si o insula si mancare. altfel nu va trai mult daca nu o ingrijesti.

| JockerStoica a răspuns:

Ritta e cel mai potrivit nume pentru o broscuta.Sa te bucuri de ea!

| Konan13 a răspuns:

Daca este fetita poate sa o cheme Alice, Dakota, Lucy sau Rosie sau Daca este baiat poate Sam happy Sper ca iti plac~ Funda?

| Marina01 a răspuns:

Ronnny, Lora,Mili,Lola, Lizzie, Aby, Mini, Didi etc

| 0Dragos0 a răspuns:

Trebuie sa iti asculti inima. Daca iti iubesti testoasa trebuie sa ii alegi tu un nume. De exemplu, eu am primit un peste de ziua mea si nici eu nu stiu daca este fata sau baiat, oricum l-am numit Beta. Tu poti sa ii zici la fel, sau poti Alfa, dar oricum ti-am zis asculta-ti inima si vei sti ce sa faci.

| Frumusica123456789 a răspuns:

Oachi... happy