| KinderBeeeib a întrebat:

Hey ce specie este papagalul din filmul Paulie? love struck

Răspuns Câştigător
| Iosif9977 a răspuns:

Papafalul dib film face parte din specia aratinga cu coada albastra! http://www.4animale.ro/......tra-conure

16 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Cred ca de ala vorbitorlaughing

| kteichd a răspuns:

Agapornis (Pasarea Iubiri) Am avut si eu unu sunt inteligenti papagali astia

| KinderBeeeib explică:

Nu stiam ce specie este dar nu insemna ca-s proasta cum sa fie Micul\ Marele Alexander oameni buni? Nu vedeti ciocul,culoarea, marimea, coada, ochii? Multumesc lui YoNuTzZ99, razvilol si Miaw21 care m-a invatat 100 de lucruri despre film big grin.

| d3men7zel a răspuns:

Micul Alexander Funda?

| razvilol a răspuns (pentru d3men7zel):

Da ma tu nu vezi bine micul alexander e intr- o culoare ala din film avea verde inchis si deschis + mai erau 3 aceeas specie numai culori diferite si micul alexander nu are pe el galben si verde e doar o culoare. doamne daca nu stiti nu vorbiti

| razvilol a răspuns (pentru d3men7zel):

Si mai ceri si funda

| AnonimulRo a răspuns:

Si tu te-ai uitat acum cateva minute la film?
Cred ca este Marele Alexandru (Psittacula eupatria), deoarece acesta este un papagal vorbitor.
Te salut!
http://www.animalutul.ro//upload/3/article/2077/marele_alexandru.jpg

| Iosif9977 a răspuns (pentru AnonimulRo):

Nu e nici marele alexander!

| Iosif9977 a răspuns (pentru AnonimulRo):

Si asta din poza ta e MICUL ALEXANDER! nu marele

| AnonimulRo a răspuns (pentru Iosif9977):

Da, asta este, de raspunsul meu nu eram sigur si poza am gasit-o cu raspunsul.
Scuze!

| Iosif9977 a răspuns (pentru AnonimulRo):

Papafalul dib film face parte din specia aratinga cu coada albastra! http://www.4animale.ro/......tra-conure

| razvilol a răspuns:

Aratinga

| Miaw21 a răspuns:

Cica au folosit mai multi papagali din mai multe specii pentru film. De asemenea, in unele scene s-a folosit o versiune animata a papagalului.
Specia considerata cea mai buna se numeste ''Blue-crown Conure'' in engleza.
''Animal stunt coordinator Boone Narr arranged seven separate bird casting calls, involving over 38 species. Blue-crown Conure parrots were deemed best, and 14 of them were used in the production, different birds with different personalities fitting into different scenes. For scenes that were too dangerous for the live parrots, or needed complex facial expressions in close-ups, an animatronic Paulie created at the Stan Winston Studio was used. ''

| OanaBeautiful a răspuns:

Cred ca e micul Alexander. Uite o imagine : http://www.4animale.ro/images/art/2009_12/micul_alex_a.jpg

| Iosif9977 a răspuns (pentru OanaBeautiful):

Nu e micul alexander!

| razvilol a răspuns (pentru OanaBeautiful):

Da tu nu vezi bine cum sa fie micul alexander

| OanaBeautiful a răspuns (pentru razvilol):

Wow cat caz de la o specie de papagal! Felicitari pentru vederea ta perfecta de papagal ...pardon, in materie de papagali! laughing