| adinaidk13 a întrebat:

Hey! Credeti ca este potrivit un golden retriver la apartament? fundita la cel care raspunde primul.

Răspuns Câştigător
| anutzaana a răspuns:

Daa crd ca da!

8 răspunsuri:
| LoveDee03 a răspuns:

Depinde,cat de mare este apartamentul,un astfel de caine este de talie medie,necesita multa ingrijire,are nevoie de foarte multa miscare,se adapteaza la viata de apartament deoarece nu este un caine cu mofturi,dar cel mai bine i-ar fi la curte,la casa se potrivesc caini de talie mica,este dresat usor atat timp cat sti sa fii ferm dar totodata bland, si trebuie sa stii sa ii impui niste reguli, succes!

| ICPreda a răspuns:

Salut!
Dupa parerea mea nu cred ca se potriveste. Este un caine maricel si plus, cand va naparli vei avea o problema majora!
Pentru apartament sunt de preferat cainii de talie mica, bichon, shitzu, chiuahuahua, yorkshire etc. Eu am avut bichon si nu naparleste, este curat, are par nu blana, este ideal!
O zi buna iti doresc!

| adinaidk13 explică:

Ms. anticipat tuturor pentru raspunsuri!

| ynna93 a răspuns:

Dap.

| Chris88 a răspuns:

Nici un caine nu este potrivit in apartament. Lasa par si bale, vor roade multe chestii din casa, oricat i-ai dresa vor latra cand au chef si vei avea scandal cu vecinii. In plus, odata cu varsta capata miros urat pe care il vei suporta cu greu.

| AnnaSophiaRobb a răspuns:

Am avut posibilitatea sa vad un astfel de caine, eu cred, c apentru apartamnet nu convine, el necesit afoarte multa ingrijire

| AndreiFLT a răspuns:

Un golden retriver este un caine foarte activ, si depinde daca ai timp pentru el.Eu zic ca nu este potrivit la apartament, deoarece
daca il lesi singur va fi nefericit.Nu e bine sa il chinui.Se potriveste mai mult la casa.Il mai lasi prin curte...Mai iese si el in recunoastere si nu se simte singur. Sper ca te-am ajutat. Bafta!

| zeitacriss22 a răspuns:

Nu pentru ca se va face mare.dar sunt atate rase de caini mici.