| Robert_George_2001 a întrebat:

Hey Hey TPU! Cum îmi pot convinge părinții să îmi ia un Porcușor de Guineea?

FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
| Anonimaa27 a răspuns:

Arata-le ca esti responsabil. Propune-le sa contribui cu o parte din suma si promite-le ca vei avea grija de el, il vei hrani si il vei ingriji cum trebuie laughing.

N-ar strica sa te documentezi inainte, sa le explici de ce ai vrea un animal de companie (in cazul in care iti pun intrebari, sa fii pregatit laughing) ).

Bafta!

| untu a răspuns (pentru Anonimaa27):

Foarte bun raspuns, dar mai trebuie adaugat ceva un ajutor sau un sprijin pentru ei in schimb!

| untu a răspuns (pentru Anonimaa27):

Mai inati sa stai de vorba cu mamata si cu tatal tau,sa vorbesti despre ce ai facit la scoala,inveti bine si iei note bune,daca mai vor sa le ajuti cu ceva la nevoie neconditionat,un ajutor la trebui in casa sau in gospodarie, apoi sa ceri ca vreti sa cumperi si sa cresti un porcusor de Guineea si ca esti responsabil, cate ocupil numai de animal! Dar accepta, ce vor sa spuna ei si sa accepti toate conditiile impuse de ei! daca ei spun un NU, sa-i rabdare si sa mai treaca timpul cu cateva zile si mai incearca. poate ca ei se vor razgandi! Bafta!

11 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Le spui intai ca vrei un Doberman ( astia sunt f mari ). Dupa aia reduci pretentia la un labrador si in final spui sa-ti ia macar un porcusor. Cand vad cat de mult ai lasat de la tine nu te pot refuza. Asta e tehnica - intai ii sperii, apoi ii mai pui putin pe ganduri si la urma ii faci sa le fie un pic de mila. Daca vrei role incepi cu o motocicleta bmw.

| ionutborcea a răspuns:

Rogai in fiecare zii sa iti eie si fii mai serios si aratele ca esti responsabil sa ai griza de el.

| ĂlaRău a răspuns:

Spune-le ca daca nu iti fac rost de porcusor o sa dai foc la casa.

| untu a răspuns (pentru ĂlaRău):

Nu te prosti sa dai sfaturi proaste! Nu se ameninta asa! Dai semne ca esti un baiat rau si obraznic! Nu-i bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Antonio_Crantea_2000 a răspuns:

Nu e așa ușor. Dar fi atent. Pasul 1: slune-le lucruri pozitive. Cu ce te-ar ajuta un porcușor și părțile bune ale lui. Evita Da zici ceva raun. Dacă aduc parintii vb despre asta schimba subiectul. Pasul 2: Roaga-te de ei zile ca ai note bune e ( dacă ai) și din astea. Sper ca te-am ajutat