| farsoareaehheee a întrebat:

hey la ce varsta pot sa ii fac cainelui baie acum are 3 saptamani?

14 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

De la 2 luni. Si se face cam o data pe luna daca este alba se murdareste repede.
Aaaa, si nu are nicio problema. Doar sa ai grija sa nu-i bagi apa in urechi si sa nu stea in curent sau pe gresie. In rest, nu e problema.

| ReusxD a răspuns:

Poti sa-i faci baie cainelui la varsta de 2 luni, dar se face o data pe luna, daca are culoare alba la blana se murdareste repede.

| karsivan a răspuns:

Ideea este ca e cam mic pentru baie, nu trebuie sa raceasca, pe la 3 luni ar fi indicat, pana atunci exista sampoane pentru spalare uscata
http://www.zoomagazin.ro/caini/3206-sampon-spalare-uscata-150-ml-.html

| BiiaJe a răspuns:

Eu am un bichon maltez si ieri i-am facut baie tinand cont ca are doar o luna si 2 saptamani happy
inainte sa-i fac baie am fost cu el la un veterinar care mi-a spus ca am voie sa-i fac baie, dar sa am grija sa nu-i intre apa in urechi :-s

Fundita?puppy dog eyes

| TPUSenior01 a răspuns:

Poti si acum. Catelului meu vand l-am adus la 1 saptamana si ceva i-am facut imediat baie, da nu in multa apa vezi in quveta laughing nu stiu cum se scrie -- Vezi si tu!

| dyanakitty a răspuns:

Oo nu stiu de la o luna sau doua eu cam asa i-am facut acum are 2 ani

| MomentanNuAmNume a răspuns:

Bună.
dacă încă este cu mama lui, îl va spăla ea, nu-ţi face griji de asta. iar dacă nu, îl poţi spăla de pe acum, însă ai grijă să nu-i bagi şampon în ochişori sau urechi.
Baftă!

| Bajan_Andreea_1980 a răspuns:

Poti si acum sa ii faci baie

| DayWalk3r a răspuns:

Poti sa ii faci baie de la 2 luni. Eu am o catelusa care am salvat-o de la inghet si i-am facut baie de nu mai vreea sa iasa cat de bine se simtea la caldura. laughing Sper ca te-am ajutat.

| Raresda a răspuns:

Nu iti recomand foarte devreme si foarte des: un studiu recent a dovedit ca daca itispeli cainele de mai mult de 2 ori pe an ii scurtezi din viata, asa cainele tau in loc sa traiasca 10 ani poate trai 5. vreau sa ma fac doctor veterinar si ma documendez din timp :d aa si nu e important de ce talie e rasa
dar ai putea de la 9luni

| assassin2 a răspuns:

Poti sa-i faci baine incepund la varsta de 5 luni dupa aia poti sa-i faci baie mereu daca vr sper ca te-am ajutat funda?