| Sketch2 a întrebat:

Hey, salut! Am cateva intrebari legate de hamsteri:
1. La cat timp se schimba talasul/asternutul?
2.Venind vorba de snacksuri, recompense mai exact, de cate ori trebuie sa le dam?
3.Dar, mancarea? De cate ori pe zi?
Dau funda! big grin (y)

Răspuns Câştigător
| Adviceforeveryone a răspuns:

Buna!
1. Asternutul se schimba la o saptamana sau mai repede daca vezi ca e murdar sau are un miros neplacut. Daca ai o casuta in care dorm/stau, aceea trebuie schimbata in fiecare zi sau la cateva zile. La o luna trebuie spalate toate obiectele din cusca si curatat absolut tot (rotita, recipient mancare etc)
2. Cel mai bine e sa le dai cateva bunatati cand nu au stare, pentru a avea ce sa roada, sa ii distraga. Nu trebuie sa le dai chiar foarte des pentru ca nu le vor manca.
3. Trebuie sa urmaresti cat mananca pe zi, sa le pui cam cat au nevoie. Le poti pune putin mai mult de cat au ei nevoie, dar sa nu exagerezi. Trebuie sa le dai mancare variata, deoarece nu le place sa manance aceeasi mancare in fiecare zi. Trebuie sa aiba mancare diversificata. Nu uita de apa! Apa trebuie schimbata zilnic!

1 răspuns:
| Aasdfghj a răspuns:

1. Cand vezi ca e murdar, il schimbi. Cam o data pe saptamana.
2. Eu nu ii dau la un anumit interval. Din cand in cand ii dau un drops cu nuci si cand cumpar un baton il agat in cusca.
3. Mancarea trebuie sa fie la discretie. II umpli bolul cu mancare varsata plus fructe/legume ce vrei tu sa ii dai si are voie.