| IustinaMelisa a întrebat:

Am 2 papagali unul femela si unul mascul...Si as vrea sa faca pui (oua) Ii am de 1 an si cateva luni.Am citit cate ceva pe internet despre ei si ziceau ca trebuie sa cumpar inca 2 papagali pentru o imperechere...E adevarat ca trebuie 4 papagali pentru a face oua? Raspuns urgent!

1 răspuns:
| AtateaConditii a răspuns:

Am avut si eu o pereche de un an chiar 2 si nu au facut pui, adevarul era ca femela il tot respingea, dar dupa ce am cumparat alt mascul ( fara pereche) femela l-a acceptat pe actualul si au facut ouahappy dar masculul le-a spart:@ nu stiu de ce poate din cauza ca era prima data. Cumpara numai un mascul, ai grija daca se bat rau sa ii desparti.