| ๓єllเครtคг a întrebat:

Am facut o poezie de sfarsit de vara si as vrea sa argumentati cate ceva despre ea si sa-mi spuneti ce ar trebui sa mai adaug sau ce nu e bine:

Sfarsit de vara

In apa prea curata
Soarele se resfranta,
Al verii ingandurata
O doina line, sfanta...

Se aud risipe, soapte,
Ce se intrec in noapte
Dar lumina cade, in cascade,
Si-ncet, si-auzul mierlelor scade...

Si-apoi, umbre vii rasar
Noaptea peste case pica tot mai rar...
Somnoroase, si apele se strang,
Pe la izvoare, si pasarile plang...

Si crangul insusi tace
Si linistea-i in sfanta-i pace.
Din ce in ce, peste-nteaga fire,
Noaptea se intinde cu- a sa nemarginire...

Răspuns Câştigător
| Fireing a răspuns:

Oau! Esti o adevarata artista! ar trebui sa scrii o carte! ema01 are dreptate, nu-ti trebuie nimic, e foarte frumoasa, ar trebui sa schimbi doar titlul, nu stiu, sa sune mai interesant! Sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| ema01 a răspuns:

Este foarte frumoasa nu cred ca ii tr. nimic! Fundita?

| Nutemaiholba a răspuns:

Eu spun ca mai trebuie ceva:sa fie scrisa intr-o carte:* ai imaginiatia bogata si continua asa ca poate devii ceva in viata big grin:*:X

| AlxMro a răspuns:

In loc de "Dar lumina cade, in cascade, " cred ca ar merge mai bine "Iar, lumina cade in cascade," Si bineinteles o virgula versul de dinainte.