| Star1234 a întrebat:

Am nevoie de ajutor (pana la urma pentru asta este TPU big grin). Am un beagle de 6 luni si il tin afara, in cusca. (Nu va faceti griji, nu e legat cu lant, are un tarc spatios). Pe perioada sezonului rece, il pot tine afara (avand in vedere ca o sa ii dau apa calda, supe calde pentru caini) sau trebuie neaparat sa il tin casa?

Răspuns Câştigător
| Ana268086547 a răspuns:

Nu. Nu trebuie tinut in casa, dar ca sfat pune-i cateva paie in cusca ca sa ii fie cald (daca ai posibilitatea sa ii si pui o usita sau ceva la intrarea custii pentru a fi cald inauntru) si sa nu il tunzi pana la primavara ar fi indicat (sau daca are blana prea lunga tunde-l dar in asa fel incat sa ii mai ramana ceva blana pe elwinking )