| YoCookieMonster a întrebat:

Am o hamsterita[Ginger], si este deja adult[din cate mi-a spus vanzatoarea de la pet-shop].Ea este rasa Hamster Pitic Campbell.Credeti ca ar fi in regula daca as aduce un pui de hamster pitic? Credeti ca l-ar putea omori? Caci puiul este cu putin mai mic decat ea.
Sper sa ma ajutati, caci as vrea sa-i ofer compania inca unui hamster pitic[normal] pentru a o face mai sociabila.Am o carte Iepuri si alte rozatoare,in care scrie ca un hamster poate deveni mai sociabil si cu omul, dar si cu altii doar daca ii aduc inca un partener de joaca happy

Răspuns Câştigător
| Soalli a răspuns:

Da ar fi foarte bine..deoarece cand Ginger va fata... celalalt hamster ii va fi de ajutor..adica asta stiu din propria experienta.happy. sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

In general hamsterii pitici sunt sociali nu cred ca il va omori, dar cum a spus si TeddyPaul exista sansa sa se bata pe mancare, nu prea stiu daca ar fi bine sa-i pui impreuna sau nu...
Intreaba un veterinar sau pe cineva de la un pet-shop ca sa fi sigura ca nu exista riscul ca mititelulm sa fie ranitwinking
Succes

| YoCookieMonster explică:

Va multumesc mult tuturor! happy Am testat-o pe Ginger cu un mic Zhu-Zhu pets, si e atat de fericita cand sta langa jucaria aia love struck Cu siguranta se va bucura si mai mult de una care se miscahee hee

| TeddyPaul a răspuns:

De omorat nu prea cred dar s-ar cam bate pentru mancare! Am avut si eu 2 hamsteri diferiti si se bateau ingrozitor pentru mancare...