| xInnaAlinaxD a întrebat:

am si eu o intrebare. si cine imi raspunde primeste fundita deci cum i tai unghiile unui papagal perus. am voie? ca am auzit ca sangereaza ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU! Sunt şi eu deţinătorul unui peruş şi am auzit că nu e bine să-i tai unghiile. Sângerează şi duce la hemoragie! Ori îl duci la un veterinar mai expert. SAU dai fuga la un PETSHOP şi îi pui nişte beţe abrazive. Le bagi pe beţele din colivie şi atât. Sunt pune să-ţi tocească unghiuţele

6 răspunsuri:
| Patry a răspuns:

In niciun caz sa nu ii tai unghiile! La papagali le taie unghiile veterinarii. Se poate intampla ceva. Mai bine dul la veterinar!

| SunShine a răspuns:

Sincer nu stiu daca e bine prietena mea a avut 2 papagali si la nici unul nu ia taiat unghiile niciodata.
Pa, pa
Miihahappy

| Rager a răspuns:

Taie foarte putin din varfuri dar foarte putin ca pe urma sangereaza

| PokeEdy a răspuns:

Cred ca trebuie sal mangai in timp ce-i tai unghiile si sa folosesti o unghiera nu foarfecuta si sa i le tai incet nu tare si repede, si la sfarsit sa-l recompensezi pnt ca a fost un baiat bun!

| Ionutpopescu10 a răspuns:

Nu sa nu i-le tai!

| Drogzz a răspuns:

NUU! nu ii taia unghile...si eu am avut un perus si veterinarul ii taia unghiile dar doar varfurile ascutite deoarece dupa varfuri in unghie se afla carne! si daca i le tai il doare foartee taree.du-l la veterinar. si ai mare grija de elwinking