| BlackAngel_6012 a întrebat:

HEY TPU! As vrea sa imi iau un Golden Retriver...Credeti ca o sa fie greu daca stau intr'un apartament de 5 camere? Si ce parere aveti despre aceasta rasa?

4 răspunsuri:
| ToMiZza a răspuns:

E suuper... Golden Retriever-ul este o rasa de cane foarte sociabila,nu o sa-ti fie greu, dar un caine de acest gen necestita muulta grija, o sa-ti fie greu, dar o sa merite...big grin

| bogdy_7709 a răspuns:

E cam dificil pentru ca acestia sunt foarte activi dar daca e plimbat regulat o sa fie minunat

| LoveDee03 a răspuns:

Este in regula daca v-a avea parte de miscare zilnica,este o rasa sociabila,iubitoare,prietenoasa,o rasa foarte buna pentru un incepator,se dreseaza foarte usor,necesita periaj zilnic,se intelege bine cu copii si cu alte animale de companie mai ales daca a fost crescut cu acestea de mici,sunt niste caini activi si energiti,cu siguranta nu va veti plictisi cu aceasta rasa alaturi,pot fi folosit ca si caini de vanatoare,sunt o buna calauza pentru persoanele fara vaz(oarbe)sau/si persoanele surde, le place sa inoate, merita sa aveti un astfel de caine in interiorul casei dvs.mult succes!

| AlexandraHNY a răspuns:

5 camere sunt suficiente, iti recomand rasa daca iti plac animalele si ai nevoie de dragoste, a avut un golden retriever si iti spun sincer ca e genial, l-am adorat! fii atent ca spre deosebire de alte rase care duc pana la 17 ani de viata [precum chiuaua], goldenii duc intre 8 si 12 [crede-ma sunt vet si stiu]...o sati placa mult. si miscarea e obligatorie 30 de min pe zi