| BiancaAlecsandra a întrebat:

As vrea sa incep o afacere cu lucruri handmade insa nu stiu cum sa fac de "reclama" la acest lucru imi puteti da niste sfaturi?

10 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Facebook cum au spus si antevorbitorii mei, in plus orice afacere in ziua de azi trebuie insotita de un site pe care sa-ti afisezi produsele! Insa asta inseamna enorm de multa munca.

Altfel nu ai cum sa promovezi decat in mediul online! Poti si in mediul offline, dar si acolo trebuie investit munca si bani!

Iti faci un blog gratuit si incet, incet incepi sa scoti capul in lume!
Uite un exemplu: http://jovis-homemade-beauty.blogspot.ro/
Altul: http://atelier-de-handmade.blogspot.ro/

Bafta!

PS: Daca faci blog, va trebui sa inveti SEO ca sa-l promovezi, automat promovandu-se si produsele! Nu esti pe prima pagina in Google...nu existi! Insa pentru asta e enorm de multa munca! De citit si aplicat!

| K0sti a răspuns (pentru K0sti):

Completez: In afara de Facebook mai exista G+, Twitter, Stumbleupon, Tumblr, site-uri de anunturi!

| frostxtq a răspuns:

Poti incepe prin a face un profil Facebook prin care sa faci reclama produselor tale, pui fotografii.happy

| BiancaAlecsandra explică (pentru frostxtq):

Ma gandeam la asta dar problema e ca dureaza foarte mult pana ai adunat ceva lume pe profil care sa urmareasca ce faci si sa fie iteresata

| frostxtq a răspuns (pentru BiancaAlecsandra):

Il trimiti la prieteni, ii rogi sa dea share. Incepi de jos, in timp o sa devii cunoscuta. Nimic nu se face de pe-o zi pe alta.

| BiancaAlecsandra explică (pentru frostxtq):

Merci! happy

| frostxtq a răspuns (pentru BiancaAlecsandra):

Cu placere. happy

| paulthegame a răspuns:

Ce lucruri handmade ai? suna interesant

| BiancaAlecsandra explică (pentru paulthegame):

Inca nu am facut la modul serios am dor cateva lucruri si de ceva vreme m-am gandit sa incep o mica afacere sa vedem daca iese happy

| Bianca2121 a răspuns:

Poti face niste fluturas pe care sa ii imparti prin oras