| Diaiso a întrebat:

As vrea sa-mi raspundeti la urmatoarele intrebari despre porumbei:
1. Cat traiesc porumbeii (aproximativ)?
2. De cate ori poate depune oua ofemela intreaga viata (aproximativ)?
3. La ce varsta se imperecheaza?
4. Cand se despart puii de parinti (cand acestia mor), sufera?
5. Se pot imperechea fratiiintre ei (frate si sora)?

MERSI ANTICIPAT! PROMIT FUNDA LA CELE MAIDETALIATE RASPUNSURI!

Răspuns Câştigător
| AdinaIonela12 a răspuns:

1. Intre 6-14 ani, eu am porumbei si din 2000.
2. Dupa ce ii cade puful, ii cresc penele bine. V-a depune oua toata viata.
3. Dupa 5-6 luni dupa ce iese din ou
4. Nu.
5. Cateodata. Doar 3 perechi de-ale mele s-au imperecheat fiind frati.

| Diaiso explică (pentru AdinaIonela12):

Nu sti de ce nu pot sa iti dau funda? Sau daca stii ce as putea face zi-mi, te rog! Oricum o sa primesti funda mai repede sau mai târziu!