| Andraaaaaaaaa a întrebat:

as vrea sa stiu ce caine sa imi iau avand in vedere ca stau in apartament ...ma gandesc sa imi iau un bichon maltez sau un yorkshire terrier dar nu stiu care dintre ele PS:funda

Răspuns Câştigător
| 3my098 a răspuns:

Aleg bichon
Și eu vreau să imi iau unul
Are o rudă de amea și e așa de drăguț plus că e plin de energie mai tot timpul
Nu o să te plictisești cu el niciodată
Dar ai grijă, chiar dacă sunt o rasă inteligentă tot trebuie să-i inveți să facă la *oliță* happy

10 răspunsuri:
| Foxyyyy a răspuns:

Mai bine bichon maltez, am si eu, sunt foarte frumosi, iubitori si plini de viata.

| JulyStorm a răspuns:

Si-a luat un prieten luna trecuta un Bichonel alb, absolut superb. Si il cara mai mult prin brate, pentru ca se lipeste de el orice murdarie mica. laughing
Daca n-ai timp sa stai sa il speli toata ziua, mai degraba iti iei un Yorkie. Crede-ma, e crima sa stai sa cureti tot timpul la pufosenia cea alba.
Ambii sunt cam la fel de simpatici, diferenta o face culoarea blanitei si faptul ca bichon-ul e putin mai mare. happy

| LiviuuuXD a răspuns:

Bichon Maltezul este potrivit pentru apartament,sunt draguti si niciodata nu o sa te plictisesti de el, sunt inteligenti si ii poti dresa usor, costa cam mult dar merita! Oricum informeaza-te pe internet mai mult despre amandoua rase ca sa afli care se potriveste mai mult cu tine, apropo, la Yorkshire nu le cade parul!

| Laaaaaariiiiiiiii a răspuns:

Poţi să îţi iei un Bichon. E foarte pufos şi fiind fata ţi se va potrivi 100% garantat.

| twilightt a răspuns:

Hei buna! Sunt o rasa foarte fruamoasa de caine, deci e greu de ales! Sa iti spun ceva despre ei! Pai bichonul maltez e foarte pufos si elegant! e o rasa deosebita si vine de la insula malta care nu sia schimbat niciodata frumusetea.(mai rar se aude de ea)Iar yorky terrier.....Pai nu ai ce sa zici e exelent de frumos si foarte foarte foarte... jucaus! E alegerea ta si dupa cum este tu! Vrei un caine mai elegant:sigur este bunmaltezul! Vrei un caine exelent de jucaus care arata ca un plus:nu ezita sa arunci o privire yorkiului terrier! Eu dupa mine cred ca as alege un bichon! Dar ti-am spus. duacum esti! Ser ca te-am ajutat! Plz fundita!

| CarlaHecox a răspuns:

Eh,toata lumea stie ca, virgula, cainii de talie mica sunt prosti.Ai putea sa-ti iei un pudel mic sau un caniche, sau un cocker spaniel, sunt doar cu putin Mai mari si mult Mai destepti

| seful1234big a răspuns:

Parerea mea daca esti o fata draguta ar treuie sa-ti iei unu frumos ca tine daca nu daca vrei sa ai aparare buna impotriva hotilor, cel mai bun pentru asta este pitbull nu stiu parerea mea este ca unmai micut si dragut e frumos
funda

| Anonimus212 a răspuns:

Mda. si eu am avut dilema asta. Si eu stau la apartament si mi-am luat un yorkshire toy. E super ok (pe deasupra la yorki nu ii pica parul, la bichon da )

| ZicuIulius1998 a răspuns:

Din cei mari cel mai bun e husky siberian sau german dar din cei micci pechinez

| ioanaiony13 a răspuns:

Pentru. apartament e mai bun un bichon, plus ca e si mai dragut. yorkshire-ul mai mult il tii prin geanta