| ralukiy a întrebat:

ca tot vorbeam de meserii, voi la ce meserii visati si de ce? cel mai interesanr primeste foonda.eu una as vrea sa fiu regizor dar phoate ma razgandesc...

Răspuns Câştigător
| coxx a răspuns:

Designer ambiental, hair stylist, chirurg, art nail, procuror, avocat, arhitect, topograf, medic veterinar, regizor, modelator tv, producator tv, manichiurista, maseor, criminalist si multe altele totul consta in cea ce te,, cheama`` la cea ce te pricepi si totul va decurge de la sine happy numai sa iti placa.
succes pe mai departe! sper sa alegi ce e mai bun pentru tine si ce crezi ca ti s-ar potrivi.
funda?

6 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Doctor psihiatru si vreau sa infiintez un centru de ajutor pentru animale in toata tara ca sa pot ajuta toate animalele chinuite de bestiile alea fara suflet.
Sa ajut animalele strazii visez de la 8 ani. Atunci furam mancare din frigider de acasa ( lapte si paine) si ma duceam printre blocuri cu cateva prietene fiecare cu cate ceva de mancare si dadeam la caini si pisici sa manance. Dar cu timpul am realizat ca asta este egalcu zero pentru ca multi altii chinuiau acele suflete pe care eu inceram sa le ajut.
Dar cred ca sunt slabe sanse sa imi realizez visul.

| shadovv a răspuns:

Asa zisa meseria pe care o sa o am va fi pentru mine doar o sursa de venit cu care voi putea sponsoriza adevarata mea meserie... As alege sa fiu programator pentru ca inteleg destul de bine algoritmi si mi se pare interesant acest mod de a folosii electricitatea. Ar mai fi frumos daca as fi ceva gen inginer auto deoarece ador masinile si tot ce tine de tehnica. As mai putea devenii producator de muzica deoarece muzica pe care o ascult a avut un efect destul de major asupra mea si ma modelat pe parcursul anilor, ma modelat spre bine.

| DrDeath a răspuns:

Hair stylist este meseria la care visez.Este o meserie usoara pe care as faceo cu placere.Desigur nu in Romania deoarece aici nu prea sunt apreciati oamenii.Sunt salarii foarte mici.Visul meu pentru care lupt in acest moment este de a ajunge in America in Chicago.Acolo sunt multe saluane unde mi-as putea practica hobby-ul.
Funda!?

| Reek54 a răspuns:

1.Pompier
2.Trupele speciale
3.Sofer
4.Cascador
Pentru ca imi place sa ajut oameni, adrenalina, si acele momente cand imi pun viata in pericol.

| Tanii a răspuns:

Eu vreau să devin arhitect, la fel ca tatăl meu! day dreaming.

| Tanii a răspuns:

Păi. Scuze dar nu s-a afișat tot răspunsul. Deci, arhitect, ca tatii love struck, scriitor love struck sau avocat. De ce? Păi... cred că mi se potrivesc aceste meserii, și sunt unele care asigură încredere pe plan de plăcere... să zic așa laughing. Mda.Cam asta. Succes mult în viitoarea ta carieră! :*.