| Tripp91 a întrebat:

HEY TPU ce sa fac daca cainele ma trage cand il scot la plimbare?

9 răspunsuri:
| ivy a răspuns:

Pai ai 2 optiuni. prima : te comporti la fel cu el, nu il lasi sa te traga, ti tare de lesa. a 2 a: daca e cuminte si te asculta il rasplatesti cu mancare si incurajari.

| steffanna a răspuns:

Iei cu tine un ziar si ii dai incet cu el pe o pate. Nu o sa il doara doar ca, cainii percep altfel fosnetul de ziar sau ii dai incet cu dosul palmei peste bot. Funda?

| AtateaConditii a răspuns:

Fugi cu el pana obosestehappy, sau iti iei rolele si te lasi trasbig grin.Asa am vazut la o emisiune cu Cezarhappy.

Răspuns utilizator avertizat
| diabolykull a răspuns:

Tine lesa stransa de cel mult 30 cm, si pune-o sus pe gat ca la expozitii, ca sa il poti controla mai usor.Cand incepe sa traga, trage lesa in spate dar nu foarte tare, daca vezi ca asculta si incepe sa mearga la pas poti sa il rasplatesti. Cauta pe internet comanda LA PAS, iti va fi folositoare la plimbari.winking

| XchokockX a răspuns:

Heyy. Pai dai drumu din lesa! laughing FUNDA?

| safas a răspuns:

Ori tii de lesa de mai aproape, ori il certi putin, sau mai tragi de lesa din cand in cand.

| RyuzakiSan a răspuns:

Ce-ti face? >.> scrie lizibil sa intelegem si noi ceva

| eunumadaucuspray a răspuns:

Pastreaza o atitudine ferma, cainele trebuie sa te considere un lider.Nu lasa lesa prea lunga strange-o putin pentru a-l putea controla mai bine, iar cand acesta te trage ridica lesa desupra capului sau.