| deutza16 a întrebat:

deci fac accesorii din fimo, si cand l-eam pus la cuptor am pus o folie in tava, dar pe spate s-a facut ca o pojghita arsa care nu se poate da jos, nu e peste tot e din loc in loc, cum fac sa nu se mai intample? Funda happy Sorry daca e gresita categoria, m-am grabit

Răspuns Câştigător
| Ekcstsy a răspuns:

E posibil sa fie o oarecare reactie intre materialul folosit si folie, sa degaje caldura mai mare in acele locuri unde a fost pusa. Incearca cu hartie de copt in loc de folie

7 răspunsuri:
| Ekcstsy a răspuns:

Daca ai posibilitatea fierbe tava in apa cu detergent. Vezi ca va face multa spuma

| deutza16 explică (pentru Ekcstsy):

Mersi, dar crezi ca fost vina tavei sau a folieie, folia era din aluminiu

| Ekcstsy a răspuns (pentru deutza16):

Mersi happy

Răspuns utilizator avertizat
| deutza16 explică (pentru ɮʀɨֆȶɛռǟ):

Pai din magazine hobby, adica in orice oras este cate unul, dar daca nu poti sa cauti pe internet sunt multe situri care te pot ajuta

Răspuns utilizator avertizat
| deutza16 explică (pentru ɮʀɨֆȶɛռǟ):

Pai da le vind, pai mama are magazin si le mai duc la ea, la prieteni, la colegi, da am clienti, da i-am cam pierdut ca de o vreme nu am mai facut, ca nu am mai avut timp, da vara asta vreau sas fac mai mult ewinking

| Ekcstsy a răspuns (pentru deutza16):

E posibil sa fie o oarecare reactie intre materialul folosit si folie, sa degaje caldura mai mare in acele locuri unde a fost pusa. Incearca cu hartie de copt in loc de folie