| MaRiaYoAna99 a întrebat:

Eu am un motan care a plecat de acasa si nu a mai venit.L-am cautat peste tot : la vecini, pe strada oriunde dar nu il mai gasesc.Ce pot face ca sa il gasesc? Sunt disperata!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca e disparut de o saptamana, sau chiar mai mult, sansele sunt slabe sa-l mai gasesti, mai ales daca stai la oras.In cel mai rau caz,ai putea pune afise cu o poza,o scurta descriere si un numar de telefon, dar nu merita, deoarece putini trecatori le vor acorda atentie iar acestia, cel mai probabil, vor ridica neputinciosi din umeri.Deci,chiar si asa, sansele sunt foarte mici, din pacate, nu prea ai ce face.In cazul in care vei mai avea vreo pisica, nu te feri sa iei una de sex feminin, sunt mai linistite si mai de casa decat motanii.De-a lungul timpului, am avut, pe rand, 2 pisici si 3 motani.Motanii toti voiau afara in fiecare seara si pe toti i-am pierdut,la un moment dat,definitiv. Pisicile, in schimb, nu voiau afara decat in perioada imperecherii, iar pe cea de-a doua inca o am, dupa 4 ani de cand o am.In plus, cea din urma a fost deja adulta cand am adoptat-o.Numai bine.

12 răspunsuri:
| CRISS69TM a răspuns:

Sa-ti iei gandul de la el si sa fii fericita. pisicile sunt animalele satanei.

| HermioneLove a răspuns (pentru CRISS69TM):

De unde ti-a venit idea asta?

| CRISS69TM a răspuns (pentru HermioneLove):

Imi place ca nu ma poti uita. urmareste-ma mai departe.te pup.si la tine acesta este alt cont.ma bucur ca te-am inspirat.intr-un final vom fi prieteni foarte buni.

| HermioneLove a răspuns (pentru CRISS69TM):

Alt cont? nu este altul! este acelasi cont nu l-am schimbat! iar prieteni nici in 120000 ani!

| CRISS69TM a răspuns (pentru HermioneLove):

O.k.,te pup.mai vedem.cred ca incepi sa te indragostesti. pusy.

| HermioneLove a răspuns (pentru CRISS69TM):

De ce anume?

| CRISS69TM a răspuns (pentru HermioneLove):

Nu conteaza, o sa am ceva treaba pe la ORADEA, poate bem un suc. pusy.

| HermioneLove a răspuns (pentru CRISS69TM):

Chiar crezi ca imi pasa de treburile tale? laughing

| CRISS69TM a răspuns (pentru HermioneLove):

Nu de treburile mele, dar de mine iti pasa cu siguranta.de treburile mele nici nu ar trebui sa te intereseze. avem si primul punct comun.si vor mai fi multe. ceau, te pup.

| CRISS69TM a răspuns:

Oricum imi plac si admir fetele "dure" asa, ca tine.de scuzat te-am scuzat, tot timpul, si te voi scuza si pe mai departe. oricum esti o scumpa.scuze,si satelitul esti tu..., nu? pusy.

| CRISS69TM a răspuns:

Buna itrebare, dar va veni timpul si vei stii. pusy

| CRISS69TM a răspuns (pentru CRISS69TM):

Buna intrebare, dar va veni timpul si vei stii. pusy.p.s.- m-ai intimidat si am mancat o litera.