| Larisukaaa a întrebat:

Hey vreau si eu un nume mai special pentru pisicuta mea! Are toata blana alba si ochii verzi-galbui? Niste sugestii? Dau funda la cel mai semnificativ!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sweety (daca e draguta), Puffy (daca are multa blanita)!
Nu am prea multe idei mai ales acum, dar eu as numio Lucky :D!

Alte sugestii :

Pusy
Printzy
Miky
Katie
Berly
Molly
Bella
Sophie
Angel
Zoe
Samantha
Misty
Lola
Bybi
Dytzi

Mai incearca si aici :

http://www.animalutze.com/articole/nume-pisici.php

http://www.pisici-de-vanzare.ro/articole/Nume-de-Pisici-6.html

Daca nu iti place nici una dintre ideile mele, cauta niste nume care iti plac si amestecale! de ex : Sophia + Printzy = Sopintzy
Ok stiu suna cam ciudat!

13 răspunsuri:
| friday a răspuns:

Wheen ( white-green -> alb-verde)
Whien ( la fel ca mai sus)
Whiteen
sau
Greete ( green-white -> verde alb)
Greete ( la fel ca mai sus)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Akila
Este numele unui ghemotoc negru, are provenienta egipteana si inseamna "inteligent". I se potriveste perfect pentru ca nu o data a pornit calculatorul, muzica si cateodata mai cauta pe internet cuvinte de genul "adsdghb"; o data a incercat sa instaleze si windows-ul, dar s-a oprit la alegerea partitiei laughing. O alintam cu "Aki".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta aici :

http://www.e-pets.ro/nume-pisici/pagina-1

| bilexa a răspuns:

Angel, Pufulete, pisi puf, kity, mily, meda, cam astea imi trec prin cap. Bafta.

| metehne a răspuns:

Buna!

pai:pufilica, palomita, fulg de nea, nora, pissa, pufulica, tami, ariel, fiffy, fluffy, cici, paty, mitzzy, natty.

Sper ca te-am ajutat!

pa, pa

| nyky_1703 a răspuns:

Pufis
printesa
miti
albita

| Andreea_1209 a răspuns:

Hannah (cea mai frumoasa pisicute)
P. S nu are legatura cu Hannah Montana :))
Ginger (ete un nume de pisicuta nazdravana)
Flafy (e nume adorabil si se potriveste pisicilor pufoase)
Pety (pisicuta mica, dar...nazdravana)
Bella (pentru cea mai frumoasa pisica)
Adda (un nume frumos pentru o pisicuta cumine)
Pusha (o pisica rasfatata si alintata de toti)
Sahoty (nume frumos pentru o pisica frumoasa)
Kitty (numele pisicutii...vedeta)
Lady (o adevartaa doamna, o pisica aristrocrata)
Candy (o dulceata de pisica)
Alice (nume din povesti pentru o pisicuta scumpa)
Fuffy (nume pentru o pisicuta cu personalitate frumoasa si inteligenta, foarte agitata)

Sper sa-ti fi fost de ajutor...
P. S mie cel mai mult imi plac : Kitty, Alice, Bella, Adda, dar toate sunt frumaose :D
Daca vrei iti dau si un site sa mai alegi : http://www.animalutze.com/articole/nume-pisici.php

| Jeny1 a răspuns:

Fulgușor, Pufița.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Annabella

"Gratie" si "frumusete" in latina.

Anya

Ok presupun ca ai observat ca ti-am mai dat raspunsuri la aceasta intrebare si vreau sa-ti spun neaparat ca stiu foarte bine ca alegerea unui nume este foarte greu! Chiar daca am venit mai sus cu ideea asta sa amesteci numele sau cuvinte nu e o idee buna, un nume trebuie sa fie scurt, simplu si usor de pronuntat pentru ca pisica ta sa retina un singur nume, nu toate incurcaturile facute de altii! Pentru a fi un nume semnificativ poti folosi un nume de zeu ( Afrodita, daca ai auzit de ea ), cum numele trebuie sa fie si placut tie nu e usor de loc de gasit! Uite niste nume mai jos :

Artemis (Artemis este un motanel alb foarte jucaus si rasfatat. Desi e un nume de fata, Diana in limba romana, Artemis semnificand zeita vanatorii in mitologia greaca )

Bibiana ("Aducatoare de noroc")

Blumy (Nume pentru o persana blonda cu ochi albastri.)

Csillag ("Csillag" este un cuvant in limba maghiara si inseamna "Stea")

Hebe (Fiica lui Zeus si Hera, zeita tineretii)

Laveda ("Inocenta" in latina)

Mio (M I O vine din italiana si inseamna "al meu")

Nala (Nala e un nume de pisica frumoasa, inteligenta si ascultatoare. Intr-o superstitie germana ere zeita bunatatii)

Pitzi (Inseamna "micut" pe ungureste)

Fundy ( inseamna "imi dai funda" in limba mea )

| mihaibrasov a răspuns:

Cataua

| Teleshpenker a răspuns:

Luky sau puffles

| deea_3621 a răspuns:

Yasmin :X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multumesc pentru fundita si sarbatori fericite!